Szkło komórkowe


Szkło komórkowe o nazwie handlowej FOAMGLAS® jest nowoczesnym i ekologicznym materiałem izolacyjnym o szerokim zakresie zastosowania, dzięki swoim unikalnym właściwościom. Rozpowszechnione od lat 30. XX wieku w budownictwie w Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy, zdobyło również rynek budowlany w Polsce. Najczęściej jest wykorzystywane w budownictwie ogólnym do izolacji fundamentów, posadzek, ścian, stropów, dachów, dachów – tarasów, dachów zielonych, dachów – parkingów, w budownictwie przemysłowym do izolacji zbiorników, rurociągów, instalacji gazowych, kominów przemysłowych, kanałów wentylacyjnych a także do izolacji konstrukcji specjalnych np. płyt stadionów, tafli lodowisk, w budowie statków, platform wiertniczych.

Szkło komórkowe FOAMGLAS® dzięki dużej odporności na ściskanie, nadaje się do izolacji mocno obciążonych powierzchni, a przy tym nie zmienia swoich wymiarów i nie ulega deformacji. Nie wchłania wilgoci i nie reaguje na działanie kwasów, rozpuszczalników organicznych, a także na warunki atmosferyczne. Jest materiałem niepalnym, stanowiącym doskonałą barierę ogniową, ponieważ nie rozprzestrzenia ognia. Ponadto jest odporne na działanie grzybów, szkodników czy gryzoni. Nie gnije, nie umożliwia zwierzętom gniazdowania, a roślinom kiełkowania.

Niewątpliwą zaletą szkła komórkowego FOAMGLAS® jest także łatwość obróbki, można je kształtować w dowolny sposób przy pomocy prostych narzędzi jak nóż, brzeszczot czy piła. Gwarantuje to szybki postęp prac wykonania izolacji i nie jest czynnością skomplikowaną.